Suvi Haavistosta EU-tavaramerkki- ja mallioikeusasiamies
Boco IP:n asiantuntijatiimi vahvistuu entisestään, kun Suvi Haavisto on hyväksytty EUIPO:n ammattimaisten edustajien luetteloon ja saanut oikeuden käyttää EU-tavaramerkki- ja mallioikeusasiamiehen ammattinimikettä. Tämä merkkipaalu tukee entisestään hänen työtään kotimaisten ja kansainvälisten asiakkaidemme brändien ja muotoilujen suojaamisessa.
Suvin pitkä kokemus immateriaalioikeuksien suojaamisesta yhdistettynä nyt saavutettuun pätevyyteen vahvistaa hänen asemaansa arvostettuna asiantuntijana EU-tason tavaramerkki- ja mallioikeusasioissa. Suvi on myös Suomessa auktorisoitu tavaramerkkiasiamies.
– ”Olemme ylpeitä, että Suvi on nyt hyväksytty EUIPO:n ammattimaisten edustajien luetteloon. Suvin osaamista ja sitoutumista asiakkaiden menestyksen tukemiseen on ilo seurata”, sanoo hallituksen puheenjohtaja Jonna Sahlin.
Lämpimät onnittelut Suville hienosta saavutuksesta!
Uusimmat blogiartikkelit
Kirjoittaja