Boco IP vahvistaa lakipalvelujaan: Suvi Haavisto aloittanut IP-lakimiehenä

Suvi Haavisto on aloittanut juristina Boco IP:n legal-tiimissä elokuussa 2024.

Suvilla on monipuolinen kokemus brändien suojaamisesta ja puolustamisesta. Immateriaalioikeuksien lisäksi hän avustaa asiakkaitamme kaupallisiin sopimuksiin liittyvissä kysymyksissä.

Ennen siirtymistään Bocolle, Suvi on työskennellyt senioritason in house-juristina teknologiayhtiössä ja sitä ennen asianajajana keskittyen erityisesti tavaramerkki- ja tekijänoikeusaiheisiin toimeksiantoihin.

Suvilla on oikeustieteen maisterin tutkinto Helsingin yliopistosta ja kauppatieteen maisterin tutkinto Hankenilta.

Toivotamme Suvin lämpimästi tervetulleeksi tiimiin!

Uusimmat blogiartikkelit

Sähköä ilmassa: kuvaileva merkki tavaramerkkinä

Boco IP kommentoi MTV3:n uutisissa tänään miksi Boco IP on tutkitusti poikkeuksellisen hyvä työpaikka 

Liikesalaisuudet ja salassapitosopimukset – suojaatko yrityksesi arvokkaimman omaisuuden?

Boco IP:n Tampereen toimisto muuttaa

Boco IP saavutti jälleen huipputulokset kansainvälisessä IP Stars –vertailussa: Tier 1 -toimistoluokitukset sekä useita IP Star- ja Rising Stars -tunnustuksia 

Kirjoittaja

Heidi Lautjärvi
Head of Marketing and Communications
+358 45 8567 117
heidi.lautjarvi@bocoip.com